Aquapark Plavecký bazén Střešní bazén Atrakce Posilovna
Úvodní strana

Aquapark Kohoutovice

SAUNA

Finská sauna 99°C

Upevněte své zdraví a navštivte naši saunu! Žádné starosti - prostěradlo vám zapůjčíme v ceně. Kapacita sauny (12 návštěvníků) je dostatečná, ochladíte se v bazénku a pohovíte si v odpočívárně s dřevěnými relaxačními lehátky.

Saunu si v klidu prohlédněte - jestliže pobyt v ní nepřesáhne tři minuty, nebude vám účtován.

Cena za užití sauny není zahrnuta v základním (ani jakkoliv zvýhodněném) vstupném a je třeba ji uhradit zvlášť. Příplatek za jeden vstup do sauny je 50 Kč, pro držitele čipových hodinek s předplaceným kreditem 40 Kč.

Na otevírací dobu a ceník služeb se můžete podívat zde.

Občerstvení k dispozici

Zveme vás do našeho baru v těsné blízkosti sauny. Příjemné posezení, dobrá káva, deserty, poháry a teplé pokrmy. Pobyt vám zpříjemní i bezplatné připojení k Wi-Fi. Útratu evidujeme prostřednictvím vašich čipových hodinek, pohodlně zaplatíte až při odchodu z areálu.

Saunování pro zdraví

Saunování je prospěšné k prokrvení tkání, vylučování odpadních látek z organismu, zlepšuje termoregulační schopnost organismu, ničí choroboplodné bakterie a viry (tím pomáhá zlepšit odolnost proti nachlazení). V sauně také podpoříte činnost svého kardiovaskulárního systému, eliminujete bolesti hlavy, kloubů, svalů, uvolníte dýchací systém. Důležité je i psychické působení sauny - spolehlivě odbourává stres. Naši saunu můžete navštěvovat po celý rok.

Ačkoliv je saunování blahodárné, nezapomeňte přihlédnout ke zdravotnímu stavu. Pokud máte problémy se srdcem, křečovými žilami, vysokým krevním tlakem, saunu si raději odřekněte. Jestliže máte pochyby o tom, že je saunování pro vás vhodné, navštivte lékaře a nechte si poradit.

Pravidla saunování

 • Saunování se vyvarujte, pokud jste absolvovali nadměrnou tělesnou nebo duševní námahu, po vydatném jídle nebo na lačno. Saunování je pro vás výbornou prevencí proti nachlazení a virózám, nikoliv léčebným prostředkem. Proto saunu nenavštěvujte v době prodělávání virózy a zánětlivých onemocnění a vynechejte v době menstruace a těhotenství.
 • Před samotným saunováním doporučujeme sundat veškeré šperky, které by v průběhu saunování na těle začaly nepříjemně pálit.
 • Důkladně se osprchujte a zejména osušte.
 • Čas strávený v prohřívárně sauny je velmi individuální a odvíjí se od vašeho samotného pocitu. Ideální doba vašeho pobytu by měla být 15–20 minut. Pokud vám ale začne být nepříjemně, pocítíte pálení boltce uší, špičky nosu, lícních kostí, konečků prstů, špatně se vám dýchá, saunu opusťte.
 • Celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou.
 • V prohřívárně sauny nejlépe ležte, popřípadě seďte, s nohama na stejné lavici, na které sedíte, abyste měli celé tělo zhruba ve stejné teplotě, jinak by tato chyba mohla vést k bolestem hlavy.
 • Během procesu můžete provádět automasáž různými masážními prostředky (kartáči, houbami).
 • Dýchejte ústy i nosem.
 • Před vstupem do ochlazovacího bazénku se řádně osprchujte, abyste smyli nečistoty.
 • Do bazénku vstupujte s rozvahou, pomalu, není vhodné do něj přímo skočit.
 • Během chlazení byste měli zažít několik pocitů. Nejprve vám bude chladno. Při této fázi dochází ve vašem těle k vyplavování usazenin do krevního řečiště. V druhé fázi vám přestane být chladno a začnete se ve vodě cítit příjemně. Ve vodě se příliš nepohybujte. Až vám začne být opět chladno, bazének opusťte.
 • Usaďte se v relaxační místnosti do příjemné relaxační pozice (v leže) a nejméně 20 minut odpočívejte.
 • Neustále doplňujte tekutiny.
 • Celý proces opakujte, nejvíce však celkem třikrát.

Videorádce

Prohlédněte si našeho videorádce o základech saunování.

Návštěvní řád